Friday, 10 January 2014

WANITA BERHIJAB JAGUH KEDUA JUDO ASIA DAN KETIGA DUNIA - Sumayyeh Heydari


BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

WANITA BERHIJAB IRAN JAGUH JUDO KEDUA ASIA DAN KETIGA DUNIAمقام سوم کوراش قهرمانی جهان:
 خوشحالم نام حضرت زهرا(س) و رهبری را روی سکو به جهانیان نشان دادم
saya gembira nama puteri Nabi Fatimah Zahra a.s dan Ayatollah Khamenei dijulang di khalayak masyarakat dunia
سمیه حیدری گفت: مسئولان فدراسیون جودو برای کسب مدالم یک تبریک ساده هم به من نگفتند و تنها شخصی که بنده را حمایت کردند خود حضرت آقا بودند. 

 خوشحالم نام حضرت زهرا(س) و رهبری را روی سکو به جهانیان نشان دادم
به گزارش خبرگزاری اهل‎بیت(ع) ـ ابنا ـ سمیه حیدری عضو تیم ملی کوراش بانوان که در رقابتهای کوراش قهرمانی جهان موفق به کسب مدال برنز شد، گفت: حدود 15 سال است که جودو کار می کنم و دو مرتبه در رقابت های کوراش بازی های داخل سالن آسیا نایب قهرمان شدم و به تازگی هم، مدال برنز رقابت های کوراش قهرمانی جهان را کسب کردم.
حیدری که بعد از کسب مدال برنز در رقابت های کوراش قهرمانی جهان با چادر و با در دست گرفتن قران مجید و تمثالی از مقام معظم رهبری بر روی سکوی سوم جهان ایستاد، گفت: حجاب محدودیت نیست،  مصونیت است و باعث پیشرفت می شود.
وی افزود: وقتی که به زمان برگزاری مسابقات نزدیک می شوی، در شرایطی هستی که یک چیزی باید تو را آروم کند که برای آرامش اول به خدا و بعد به ائمه اطهار متوسل می شویم. زمانی که ما می بینیم، بانوان ایرانی تنها محجبه مسابقات هستند این باعث می شود که ما از لحاظ معنوی قوت قلبی بگیریم زیرا در محضر خدا هستیم و راه حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب را ادامه می دهیم و ما به این دو بانوی بزرگوار متوسل می شویم و که از لحاظ معنوی خیلی شرایط روحی ما را بهتر می کند.
* تنها فردی که بنده را حمایت کرد خود حضرت آقا بودند
حیدری در ادامه گفت: زمانی که از مسابقات آسیایی آمدم، فقط رهبری بودند که بنده را حمایت کردند و با روحیه و انگیزه ای که به من دادند، می خواستم جواب حمایت ها و زحمت های ایشان را بدهم.
وی افزود: البته برای این تشکر وظیفه ی بیشتر داشتم و باید کار بیشتری را انجام می دادم که متاسفانه در ترکیه نه امکاناتی بود و نه مقدور بودم، ولی خدا را شکر می کنم که توانستم در مسابقات مدال بگیرم و با چادر بر روی سکو بروم و بتوانم نام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و نام حضرت آیت الله خامنه ای را بر روی سکو به جهان نشان بدهم.
عضو تیم ملی کوراش بانوان اظهار کرد: پیام هایی که مقام معظم رهبری به من می دادند (که از طرف دفتر حضرت آقا به من می رسید)، واقعا به من یک انرژی مضاعفی می داد تا بتوانم راهم را بهتر و قشنگ تر ادامه دهم.
وی افزود: از سوی مسئولین دیگر هیچ حمایتی از من نشد. نه از سمت وزارت ورزش و نه از سمت فدراسیون جودو هیچ حمایتی نشدم به طوری که حتی مسئولین فدراسیون جودو برای کسب مدال هیچ تبریکی به من نگفتند و تنها جایی که بنده را حمایت کردند خود حضرت آقا بودند.
* این مدال ناقابل است ما جانمان را به رهبری هدیه می کنیم
مقام سوم کوراش قهرمانی جهان بیان کرد: من مدال قبلی ام را به حضرت آقا تقدیم کردم و این مدالم را هم به رهبری هدیه می دهم، البته من هر دو بار هدفم این بوده که مدال طلا بگیرم، ولی هر دو بار به دلیل شرایط داوری، من از مدال طلا باز ماندم و همه تلاشم این است که مدال طلای المپیک را بگیرم و به حضرت آیت الله خامنه ای تقدیم کنم. این مدال ناقابل است ما جانمان را به رهبری هدیه می کنیم.
* به شدت از فدراسیون جودو انتقاد دارم
نایب قهرمان کوراش بازی‌های داخل سالن آسیا با بیان اینکه به شدت از فدراسیون جودو انتقاد دارم، تصریح کرد: برای اینکه در رقابتهای کوراش قهرمانی جهان در ترکیه اعزام شوم به من گفتند که در ساعت دو نصف شب فرودگاه باشم و زمانی که به فرودگاه رفتم، گفتند: شما باید حدود سیصد دلار همراهتان باشد و دلیلش هم این بود که باید هزینه های سفر از جمله وزن کشی را خودم بدهم !!! شما فکر کنید خانواده من باید به چه صورتی، ساعت دو نصف شب حدود سیصد دلار تهیه می کردند.
حیدری با بیان اینکه شنبه صبح روز برگزاری مسابقه بود، تشریح کرد: ساعت هفت صبح جمعه پرواز داشتیم که در ساعت ده صبح به وقت ترکیه به مقصد رسیدیم و به ما گفتند که ساعت دو بعد از ظهر هتل را تحویل می دهند و در این بین یعنی از ساعت ده صبح تا دو بعد از ظهر ما را به بازار بردند که موجب شد بیشتر خسته شویم.
وی افزود: ساعت دو بعد از ظهر که اتاق هتل را تحویل گرفتیم، دیدیم که کاملا سرد است و ما از سرما نمی توانستیم در اتاق تکان بخوریم که درست کردن سیستم گرمایی آن تقریبا یک ساعت طول کشید که بعد برای وزن کشی، ما را به هتل برگزار کننده مسابقات بردند.
عضو تیم ملی کوراش بانوان اظهار کرد: هتلی هم که در آن مستقر بودیم از هتل برگزار کننده مسابقات خیلی فاصله داشت و تا هتل برگزار کننده مسابقات یک ساعت در ترافیک بودیم. ساعت ده شب یعنی حدودا 48 ساعت ما روی پا بودیم که برای ما ناهار و غذا نگرفتند و ما با هزینه خودمان غذا تهیه کردیم.
حیدری با بیان اینکه شرایط خیلی سخت و بحرانی داشتم، تشریح کرد: در فردا صبح هم که مسابقات شروع شد من بدون مربی به میدان مبارزه رفتم، زیرا ما یک هیئت 25 نفره بودیم که از 23 سه نفر مرد و دو نفر خانم (من و خانم بیدل) تشکیل شده بود، هیچ مربی و پزشکی همراه ما نبود که من و خانم بیدل هر دو مدال آوردیم.
وی افزود: خیلی از فدراسیون جودو درخواست کردم که بگذارند مربی ام با هزینه خودمان همراهم باشد که متاسفانه اجازه ندادند در صورتی که در تیم آقایان دو، سه نفر فقط به عنوان همراه آمده بودند.
مقام سوم کوراش قهرمانی جهان تصریح کرد: در مقابل بازیکن کره ای که به دلیل ناداوری بازی را به وی واگذار کردم به همراه چهار مربی آمده بود. دلیل حضور چهار مربی هم این بود که من در کره جنوبی بازیکن تیم ملی کره جنوبی را ضربه فنی کردم و آنها برای انتقام فقط یک بازیکن آن هم قهرمانشان را در وزن 57 کیلوگرم به همراه چهار تا مربی آورده بودند در صورتی که من اصلا مربی ام همراهم نبود و ما هیچ کس را نداشتیم.
* در مسابقات آسیایی که توانستم نایب قهرمان شوم، تمام هزینه ها به عهده خودم بود
نایب قهرمان کوراش بازی‌های داخل سالن آسیا تصریح کرد: در مسابقات آسیایی که توانستم نایب قهرمان شوم، تمام هزینه ها به عهده خودم بود و همه ی تمریناتی که داشتم و حتی باشگاهی که باید آنجا تمرین می کردم هزینه اش بر عهده خودم بود. فدراسیون جودو هیچ کمکی نکردند و حتی اردوی تیم ملی هم برای ما تشکیل ندادند.
سمیه حیدری در ادامه افزود: من از فدراسیون جودو گلایه دارم، من از مسئولین می خواهم که پیگیری این قضیه را بکنند و به درد ما بانوان جودو کار برسند.
* در ماه رمضان دو سانس بازبان روزه تمرین می کردم
مقام سوم کوراش قهرمانی جهان درباره برنامه آینده خود گفت: واقعیت این است که برای همین مسابقات جهانی کوراش به من تاریخ دقیق را نمی گفتند که بر اساس آن برنامه ریزی داشته باشم و بدانم که تمریناتم را سنگین یا سبک انجام بدهم، مسئولین هیچ اطلاعاتی نمی دهند که شما در مسابقه اعزام نی شوید یا اعزام نمی شوید و حتی اصلا اینکه انتخابی دارید یا خیر، من الان خیلی آماده هستم و می توانم در همه مسابقات شرکت کنم ولی نمی دانم برنامه آینده چیست ؟
وی افزود: یکی از مسئولان بانوان جودو کشور به من پیشنهاد دادند و گفتند: من به تو توصیه می کنم که قهرمانی را کنار بگذاری، من نمی دانم واقعا به توصیه ی ایشان گوش بدهم این همه هزینه و وقت و انرژی که گذاشتم و از درس و دانشگاه و تحصیلم گذشتم و شب و روز، فقط و فقط و فقط تمرین کردم، من در ماه رمضان دو سانس زمانی که روزه بودم و دو سانس هم بعد از افطار تا سحر تمرین می کردم که این خانم به من پیشنهاد می دهند شما قهرمانی تان را کنار بگذارید. نمی دانم به چه علت این پیشنهاد را می دهند.
حیدری بیان کرد: من همه زندگی ام و هر چی که دارم فقط از مقام معظم رهبری است یعنی علت اینکه الان روی پا هستم و نفس می کشم به عشق حضرت آقاست و امیدوارم که بتوانم مدال المپیک را بگیرم و به ایشان تقدیم کنم و واقعا خیلی خوشحال هستم که ما بانوان ایران حامی بزرگی چون حضرت آقا را داریم.
وی در پایان با تشکر از آقای رضا نصیری نژاد گفت: ایشان رئیس کمیته برگزاری مسابقات آسیایی هستند که من را در زمینه قوانین مسابقات و شرکت در آن راهنمایی کردند و همچنین از از سرکار خانم قمی که نایب رئیس هیئت جودو استان تهران در امور بانوان هستند، تشکر می کنم. خانم قمی از لحاظ روحی و معنوی و ایجاد انگیزه از من پشتیبانی کردند و در جاهایی که از لحاظ مادی نمی توانستم جودو را ادامه بدهم ایشان کمکم کردند از جمله اینکه یک باشگاه رایگان را برای من هماهنگ کردند تا بتوانم مثلا به صورت رایگان یک ماه تمریناتم را در آن باشگاه انجام بدهم و همچنین از سرکار خانم قدمگاهی تشکر می کنم و از خانم علی پور که به عنوان مربی اولیه بنده بوده اند، تشکر می کنم و باید بگویم که هر چه دارم از مربی های عزیزم است.
...................

No comments:

Post a Comment